Utveksling 2019

I mars var en del av elevene våre på utveksling til Frankrike og Tyskland.❤️ 
For elevene som tar tysk, gikk turen til St. Ursula Gymnasium i Attendorn med Kjersti, mens elevene som tar fransk reiste til Lycée Lacordaire i Marseille med Sébastien. Målet med turene var at elevene skulle forbedre ferdighetene sine i tysk og fransk, bli kjent med nye mennesker og lære om fransk og tysk kultur. Elevene rapporterte om flotte turer! 🤩

I løpet av de to siste ukene har vi får besøk av 22 tyske og 16 franske elever her på gymnaset. 🥰
Elevene har bodd i vertsfamilier hos våre elever. 
Hos oss fikk elevene som var på besøk, undervisning på engelsk noen timer hver dag før de fikk gjøre andre hyggelige aktiviteter som å stå på skøyter, spille bowling, gå på byvandring, spille volleyball, dra på museumsbesøk, dra på fjordcruise og ha fest på gymnaset! 🎉
Fem av våre elever arrangerte også norskkurs for de tyske elevene som var på besøk 😎

Takk for noen kjekke uker! -  Vielen Dank für eine schöne woche zusammen! - Merci pour ces belles semaines!

Vi ønsker alle våre elever, lærere og andre følgere en riktig god påskeferie! 😊🐣