Får du ikke mobilskolemeldinger?

Mobilskole har laget en app for kommunikasjon med skolen. St. Paul gymnas foretrekker likevel at denne ikke blir brukt, da vi har andre kommunikasjonskanaler som er mer egnet. Dersom du har lagt inn appen, vil du motta meldinger og varsler i denne. En del moderne mobiltelefoner vil kunne strupe varslene fra appen, og dermed får du ikke beskjed når skolen har sendt en ny melding. For å unngå dette, må du først logge ut fra appen, før du avinstallerer den. Dette vil føre til at du igjen får meldinger på SMS.

Dersom du ønkser å bruke Mobilskoleappen, men har problemer med å motta meldinger, kan du følge denne linken for instruksjoner som hindrer at appen blir stoppet.

Dersom du ikke noen gang har logget inn i appen, og fremdeles ikke får mobilskolemeldinger, har vi sannsynligvis feil telefonnummer i systemet vårt. Send oss en epost, så oppdaterer vi telefonnummeret.